Ajankohtaista

Savonlinnan kaupunkikeskustan kehittämisyhdistys Sakke ry hakee toiminnanjohtajaa määräaikaiseen työsuhteeseen 31.12.2023 asti. Toiminnanjohtajana pääset kehittämistyön näköalapaikalle!

 

Oletko sinä etsimämme energinen, organisointikykyinen ja toimeen ryhtyvä hyvä tyyppi?

Tehtävän hoitamiseen tarvitaan:

 • Positiivista ja joustavaa asennetta
 • Myynti-, markkinointi- ja viestintäosaamista
 • Verkostoitumistaitoja
 • Talousosaamista
 • Oma-aloitteellisuutta ja kykyä itsenäiseen työskentelyyn
 • Yhdistystoiminnan ymmärtämistä

Työtehtäviin kuuluvat:

 • Yhdistyksen hallinnointi
 • Hallituksen kokousten valmistelu
 • Toimintasuunnitelman toteuttaminen talousarvion mukaisesti
 • Budjetointi ja yhdistyksen talouden hoito
 • Markkinointi ja viestintä
 • Tapahtumatoteutus ja jäsenten sitouttaminen toimenpiteisiin
 • Jäsenneuvonta ja -hankinta
 • Mahdollinen hanketyöskentely

Me tarjoamme uudelle toiminnanjohtajalle ainutlaatuisen tilaisuuden kehittää Savonlinnan kaupunkikeskustaa yhdessä kaupungin, yritysten, yhdistysten ja sidosryhmien kanssa. Pääset tekemään erilaisia keskustatapahtumia, tempauksia ja vaikuttamistyötä. Työtehtävät ovat monipuolisia ja mielenkiintoisia. Työresurssi on 2pv/viikossa. Mahdollinen hanketyöskentely täydentää työresurssia. Aktiivinen ja monialainen hallitus on tukena työssäsi. Yhdistyksen toiminnan tavoitteena on lisätä keskustan veto-, pito- ja elinvoimaa.

 

Lisätietoja tehtävästä antaa toiminnanjohtaja Niina Härkönen (050 3484 484, info@savonlinnankeskusta.fi).

Lähetä hakemuksesi sähköpostilla hallituksen puheenjohtaja Juhana Muhoselle osoitteeseen juhana.muhonen@gmail.com Tehtävä täytetään sopivan hakijan löydyttyä.

 

Sakke ry on vuonna 2013 perustettu yhdistys, jonka jäseninä on noin 90 keskustan yritystä ja yhdistystä. Sakke vahvistaa ja edistää kaupunkikeskustan kaupallista vetovoimaa, tekee sitä tunnetummaksi, lisää elämää ja asiakasliikennettä kaupunkikeskustassa sekä vahvistaa positiivista mielikuvaa yhteistyössä muiden paikallisten toimijoiden ja kaupungin kanssa. Sakke on positiivisen toimintailmapiirin luoja.